top of page

SALT Beyoğlu’nda Uzun Perşembe


27 Eylül 2018'de Salt Beyoğlu'nda gerçekleşen Perşembe Sineması gösterimi 19.00’da Açık Sinema’da, Evrenin Titreşen Işıkları sergi turu 20.00’de Forum’da başlayacak. Aynı zamanda Mutfak ve Rob389'un bulunduğu SALT Galata yapısı 22.00'ye kadar açık olacak

Anna Boghiguian, Akla Giden Yollar (detay), 2010-2011, Evrenin Titreşen Işıkları, SALT Beyoğlu, Fotoğraf: Mustafa Hazneci, Eylül 2018

Hollanda’nın en büyük sanat müzesi Rijksmuseum’un on yıl süren yenileme çalışmalarını her yönüyle ele alan Het Nieuwe Rijksmuseum - De Film (Yeni Rijksmuseum Filmi) belgesel filmi Perşembe Sineması kapsamında SALT Beyoğlu’nda gösterilecek. Oeke Hoogendijk’in 2013 yapımı filmi, 400 yıllık görkemli kurumun mimari dönüşümüne ışık tutarken ülkenin kültür politikalarına da dikkati çekiyor. Türkçe ve İngilizce altyazılı gösterim saat 19.00’da Açık Sinema’da olacak.

Forum’da saat 20.00’de başlayacak Evrenin Titreşen Işıkları sergi turunda ise, Anna Boghiguian, Rana Hamadeh, Navine G. Khan-Dossos ve Merve Ünsal’ın SALT Beyoğlu’nu çıkış noktası alarak ürettiği yeni işler incelenecek. Yapıya yayılan dört ayrı konumlama, gerek serginin irdelediği tarih ve geleceği yeniden yapılandırma fikri gerekse de sanatçıların kendi pratikleri üzerinden değerlendirilecek. Herkesin katılımına açık program Türkçe gerçekleştirilecek.

Uzun Perşembe’de, SALT Beyoğlu’ndaki serginin yanı sıra Mutfak ve Robinson Crusoe 389 kitabevi ile SALT Galata yapısı saat 22.00’ye kadar açık olacak.

Comments


bottom of page