top of page

Queer sanatçı ve aktivistler dijitalde buluşuyor: Through The Window projesi


Temmuz ve Eylül ayları arasında gerçekleşecek Hollandalı ve Türkiyeli queer sanatçı ve aktivistleri buluşturan ve sanatçı Ömer Tevfik Erten tarafından kürate edilen Through The Window projesi 25 Temmuz’da Zoom üzerinden Club CoWed’in ev sahipliğindeki Queer Aktivizm söyleşisiyle başlıyor


İstanbul ve Amsterdam Pride'ın arasında planlanan, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu tarafından desteklenen proje bir çevrimiçi sergi, iki söyleşi ve söyleşileri takip eden iki partiden oluşuyor. Kültigin Kağan Akbulut, Lilith HB, So Roustayar ve Maha Youssef'in konuşmacı olarak katılacağı ve bir saat sürecek olan söyleşiyi, Hollandalı DJ MamaKill ve Q-BRA'nın dijital kabine geçtiği parti takip ediyor. 


Çevrimiçi söyleşilerin Hollandalı yazar ve felsefeci Simon(e) van Saarloos tarafından organize edildiği projenin koordinatörlüğünü ise şarkıcı, DJ ve LGBTİ+ hakları aktivisti Kübra Uzun üstlenirken, proje kapsamında 1 Eylül Dünya Barış Gününde, on Türkiyeli ve on Hollandalı toplam 20 sanatçının katılımıyla gerçekleşecek olan dijital sergi açılışının hemen ardından ikinci çevrimiçi söyleşi Gösterişli Queerler’in gerçekleşmesi planlanıyor. Söyleşinin hemen ardından Hollandalı ve Türkiyeli DJ’lerin katılımıyla devam edecek olan etkinlik yine Club CoWed'in Zoom hesabı üzerinden izlenebiliyor. Söyleşi ve partilere ait Zoom linki, etkinlik günlerinde projenin ve Club CoWed'in Instagram hesapları üzerinden paylaşılıyor.


Türkiyeli ve Hollandalı sanatçılar arasında iş birliği ve dayanışma ağı olarak hayata geçirilen Through The Window projesi oluşturmaya çalıştığı kültürel ağı ve dayanışmayı projenin ardından da sürdürmeyi hedefliyor. 

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page