top of page

Iris Apfel ve Nude iş birliğine Kristal Elma

Şişecam’ın global tasarım markası Nude'un, “Yalın güzeldir” mottosundan yola çıkarak Amerikalı stil ikonu Iris Apfel'in iş birliğinde hazırladığı kampanya, üç ayrı kategoride Kristal Elma ödülünün sahibi olduTasarım odaklı ve işlevsel dekoratif cam koleksiyonlarıyla öne çıkan Nude, kuruluşundan itibaren benimsediği “Yalın güzeldir” marka felsefesi doğrultusunda, geçtiğimiz yıl dinamik bir karaktere sahip stil ikonu Iris Apfel ile özel bir iş birliğine imza attı. Bu birliktelik ile Nude, 21 Aralık’ta Hasköy Yün İplik Fabrikası'nda gerçekleştirilen Kristal Elma Ödül Töreni’nde üç ödüle layık görüldü.


"B- Basın/Ev, Konut, Mobilya, Dekorasyon" kategorisinde Iris Apfel - Simple Is Beautiful/ Mist, Iris Apfel - Simple Is Beautiful/Alba  ve  Iris Apfel - Simple Is Beautiful/Stem Zero projeleri, Kristal ödülünü alırken, "D- Dijital, Sosyal Medya ve Aktivasyon/Sosyal Medyada Ünlü Kullanımı" kategorisinde, Iris Apfel - Simple Is Beautiful projesi de Kristal ödülüne layık görüldü. "E- Entegre Kampanyalar/Dayanıklı Tüketim" kategorisinde ise Iris Apfel - Simple Is Beautiful projesi, Bronz ödülünün sahibi oldu.


Iris Apfel’in, “Gördüğünüz gibi pek minimalist biri değilim. Üst üste aksesuarlar takmaya ve renkli giyinmeye bayılırım. Ancak bu benim yalın düşünmediğim anlamına gelmez. Nude benim yalın tarafım. Yalınlık bir düşünce biçimidir ve bence yalın güzeldir.” sözleriyle dikkat çektiği kampanya, bugüne kadar birçok farklı tasarımcıyla çalışan ve cam teknolojisini işçilikle bir arada sunmaya özen gösteren Nude’un modern yaşama kusursuzca uyum sağlayacak koleksiyonlar tasarlama vizyonu doğrultusunda gerçekleştirildi.Comments


bottom of page