top of page

Beykoz Kundura yeni yıl ruhunda

Beykoz Kundura, klasik Noel filmlerinden Apartman'ı ve birkaç nesillik sıcak aile hikâyesini anlatan oyun Bir Terennüm'ü 24 Aralık Pazar günü seyirciyle buluşturdu


Apartman filminden bir sahne


Yeni yıla yaklaşırken Beykoz Kundura, Noel klasiği film Apartman'ı ve birkaç nesillik aile hikayesini anlatan oyun Bir Terrennüm'ü seyirciyle buluşturuyor. 24 Aralık Pazar günü, Apartman 14:00'de Kundura Sinema'da ve Bir Terennüm 17:00'de Kundura Sahne'de gösterildi.


Apartman


Apartman filminden bir sahne

Beykoz Kundura, Kundura Sinema'nın geleneksel Noel gösteriminde bu yıl, Billy Wilder'ın romantik komedi klasiği Apartman'ı (The Apartment, 1960) seyirciyle buluşturuyor. Jack Lemmon ile Shirley MacLaine'in ikonik performanslarıyla unutulmaz film, çalıştığı sigorta şirketinde hızla yükselebilmek için dairesini üst düzey yöneticilere kiralayan Baxter ile apartmanın asansör görevlisi Fran'in kesişen hayatlarını anlatıyor. En İyi Film dalında Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini almış, Shirley MacLaine'e Venedik Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'nü getirmiş klasik, tüm zamanların en iyi Noel filmlerinden biri.​ Apartman, Restore edilmiş kopyasıyla Pazar günü saat 14:00'de Kundura Sinema'da gösterildi. Filmle ilgili daha detaylı bilgi ve biletler için Kundura Sahne'nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.


Bir Terennüm


Bir Terennüm oyunundan bir sahne

Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) Ödülleri'nde Gülhan Kadim'e Yılın Yönetmeni Ödülü'nü getiren Bir Terennüm'de İpek Türktan ile Tolga İskit rol alıyor. Tek perdelik oyun Firuze Engin tarafından yazıldı. Komik ve içli bir ailenin birkaç nesillik hikâyesini anlatan Bir Terennüm, 24 Aralık Pazar saat 17:00'de Kundura Sahne'de oynadı. Kundura Sahne'nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.
Comments


bottom of page