top of page

Art On İstanbul'da Ebedi Yaz

Art On İstanbul, 16 Haziran-29 Ağustos tarihleri arasında Ebedi Yaz başlıklı karma sergiye ev sahipliği yapıyor. Geçirdiğimiz zor zamanlarda “bir buluşma ve dayanışma” örneği olarak tasarlanan sergide, farklı kuşaklardan 24 sanatçının heykel, yeni medya, fotoğraf, resim, rölyef gibi medyumlardaki eserleri yer alıyor


Ebedi Yaz sergisi, Art On İstanbul, Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz


Art On İstanbul’un, zorunlu olarak verilen aranın ardından salon sergilerini andıran bir yaklaşımla, çok sayıda sanatçının farklı üsluplardaki eserlerini karma bir düzende sunduğu Ebedi Yaz’da tavandan zemine kadar kalabalık bir yerleştirme ile sergilenen eserler, izleyici için sayısız mukayese ve ilişki kurma olanağı sunuyor.


Usta sanatçılarla genç isimleri, galeri temsiliyetinde olan ve olmayan sanatçıları Art On çatısı altında bir araya getiren sergi, çoklu görme olasılıklarını ortaya sererek izleyiciyle sanat eseri arasında yakın bir ilişki kurmayı amaçlıyor.


Sergide, Ahmet Çerkez, Ahmet Elhan, Anıl Önen, Begüm Yamanlar, Burcu Erden, Canan Dağdelen, Elif Ece Alarcın, Emrah Önal, Erdal İnci, Erman Özbaşaran, Evren Sungur, Ilgın Seymen, Işıl Kapu, Melike, Mithat Şen, Oddviz, Olcay Kuş, Olgu Ülkenciler, Onur Mansız, Sena Gökçeoğlu, Sencer Vardarman, Uğur Daştan, Uluç Ali Kılıç ve Ülgen Semerci’nin çalışmaları yer alırken, serginin ismi için tercih edilen "ebedi yaz" ifadesi zor geçen bir kışın ve fark edilemeyen bir sonbaharın ardından ödül gibi gelen yaz mevsimine vurgu yapıyor. Sergi, izleyicilerine belirsizliklerin bu döneme özgü olmadığı, her yönden yaşamımızı kuşattığı bir zamanda, durup gözlemlemenin, zihni aktif tutmanın ve öğrenmenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırlatmak üzere yaz sonuna kadar devam ediyor.


Sergiye ev sahipliği yapan Art On İstanbul’un pandemi kapsamında alınan önlemler dolayısıyla her gün dezenfekte edildiği koşullar altında gelen izleyicilerin de ziyaretleri boyunca maske takmaları ve fiziksel mesafe kurallarına uymaları gerekiyor.

ความคิดเห็น


bottom of page