top of page

Soyut sanatın farklı yaklaşımları

Galeri 77, 4 Temmuz - 3 Ağustos 2024 tarihleri arasında gerçekleşen Soyut Madde isimli yeni karma sergisinde, neredeyse sadece soyut yapıtlar üzerine çalışan yedi sanatçıyı bir araya getiriyor


Soyut Madde, Sergiden görünüm, 2024, Galeri 77


Armen Gevorkian, Hamlet Hovsepian, Mesut Karakış, Armén Rotch, Kirkor Sahakoğlu, Tigran Sahakyan ve Arman Vahanyan’ın soyut sanatı farklı şekillerde ele alışlarına tanıklık eden Soyut Madde, 4 Temmuz - 3 Ağustos 2024 tarihleri arasında Galeri 77’nin Karaköy’deki mekânında gerçekleşiyor. Soyut Madde, bir yandan canlı, dinamik ve coşku dolu anlık jestlerden; minimal, tek renkli ve tamamen planlı kompozisyonlara kadar geniş yelpazede soyut sanatın günümüzde ulaştığı farklı yaklaşımları galeri sanatçıları üzerinden bir araya getirirken diğer yandan bu çeşitliliğin yanında üretim süreçleri ve tekniğin önemine de vurgu yapıyor.


Geleceğe baktığımızda, soyut sanat dinamik ve sürekli gelişen bir alan olmaya devam ediyor. Teknolojideki, malzemelerdeki ve küresel bağlantılardaki gelişmeler yeni yaklaşımlara ve yorumlara ilham vermeye devam ettiği sürece, günümüz sanatçıları yalnızca seleflerinden değil, aynı zamanda daha geniş bir yelpazedeki kültürel ve kişisel deneyimlerinden de etkilenerek soyut sanatın canlı ve güncel bir ifade biçimi olarak kalmasını sağlıyor. Geleneksel olanın sorgulandığı, taze bakış açıları ve farklı ifade biçimlerinin yepyeni malzeme ve uygulama tekniklerindeki çeşitlilikle buluştuğu bu yeni düzlemde artık izleyicileri üretim sürecinin de etkin şekilde işin içine dahil olduğu çok katmanlı ve zengin yaklaşımlar karşılıyor.


Soyut Madde, Sergiden görünüm, 2024, Galeri 77


Soyut Madde, 4 Temmuz - 3 Ağustos tarihleri arasında Galeri 77’de ziyaret edilebilir.


Sergiyle ve sanatçıların pratikleriyle ilgili detaylı bilgi için,

Commenti


I commenti sono stati disattivati.
bottom of page