top of page

Salon, Beyoğlu'nda açılıyor

5 Mart’ta Beyoğlu’ndaki evinde kapılarını açacak olan Salon, sanatın her alanına yer ayırırken takipçilerine de şimdiden ajandalarına alacakları dopdolu bir program sunuyor. Salon’un yeni sezon konserlerinin biletleri 16 ve 17 Şubat Lale Kart üyeleri için indirimli ön satışın ardından 18 Şubat Cuma günü satışa çıkıyor

Jonathan Bree


12 yıldır iyi müzik severlerin buluşma noktalarından biri olan Salon, 2022’de “+1’in desteğiyle” programına kaldığı yerden devam ediyor. Salon yine hem Türkiye hem de dünyadan alternatif müziğin başarılı isimlerini ağırlıyor. Mart ayında başlayıp mayıs sonuna kadar sürecek konserlerde Salon Kit Sebastian, Seafret, Palmiyeler, Jakuzi, Other Lives, Islandman, Ghostly Kisses, Noga Erez, Lola Marsh ve Jonathan Bree'yi ağırlayacak.


Programında yer verdiği çeşitli sanatçılarla mart ayında hızlı bir başlangıç yapan Salon, 5 Mart Cumartesi günü “+1 Sunar: Kit Sebastian” konseriyle yeni sezonunu açıyor. Kit Martin ve Merve Erdem tarafından Londra’da kurulan Kit Sebastian, 70’lerin saykedelik ruhunu Türkiye, Fransa, Brezilya ve Amerika’nın müzikal semalarında arıyor.

Seafret


10 Mart Perşembe ve 11 Mart Cuma günleri “+1 Sunar: Seafret” konseriyle vokalist Jack Sedman ve gitarist Harry Draper’dan oluşan İngiliz indie-pop ikilisi dinleyicilere iki gece üst üste en saf duyguların, umudun, hayallerin müziğini çalacak.


Önce 12 Mart Cumartesi günü, dinleyicisinin kalbine tropik ferahlık getiren, şarkıları ve varlığıyla mutluluk sebebi indie ve saykedelik pop-rock grubu Palmiyeler, “+1 Sunar: Palmiyeler” konseriyle yazı erkenden getirecek. Sonrasında ise son zamanların en çok ses getiren darkwave, synthpop grubu Jakuzi, 18 Mart Cuma ve 19 Mart Cumartesi günleri “+1 Sunar: Jakuzi” konseriyle dinleyicileri 80’lere doğru bir yolculuğa çıkaracak.

Ghostly Kisses


24 Mart Perşembe ve 25 Mart Cuma günleri “+1 Sunar: Other Lives” sahnede olacak. Jesse Tabish, Jonathon Mooney ve Josh Onstott’tan oluşan, destansı ve huzurlu melodileriyle içimizi ısıtan Amerikalı indie-rock grubu müzikseverleri büyüleyecek.


26 Mart Cumartesi günü “+1 Sunar: Islandman” konserinde ise elektronik yapılar ve etnik ritimler dinleyicileri dansa davet edecek. Mart ayını kapatıp nisanı “+1 Sunar: Ghostly Kisses” konserleriyle açıyoruz. 31 Mart Perşembe ve 1 Nisan Cuma günleri Quebecli Margaux Sauvé'nin rüya pop projesini Salon'da yer alacak.

Noga Erez


Mayıs programı 13 Mayıs Cuma ve 14 Mayıs Cumartesi günleri “+1 Sunar: Noga Erez” konserleriyle başlıyor. Tel Avivli şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı Noga'nın çok yönlü vokaline ve hücrelerinizi harekete geçiren beat’lerine hayran olacaksınız.


19 Mayıs Perşembe ve 20 Mayıs Cuma günleri “+1 Sunar: Lola Marsh” konserlerinde ise İsrailli indie pop grubunun içinizi ısıtacak vokalleri ve aklınıza takılacak gitar melodileri sizi bekliyor olacak.


Mayıs ayının kapanışı “+1 Sunar: Jonathan Bree” konseriyle gerçekleşiyor. Modern yaşam ve aşk hakkında mırıldandığı melodik besteleriyle tanınan Yeni Zelandalı müzisyen, “karanlık Disney” olarak tanımlanabilecek bir müzik paletine sahip.


Cuma ve cumartesi dışındaki günlerde gerçekleşecek konserler için kapı açılış saati 19.30, konser başlangıcı ise 21.30 olacaktır. Cuma ve cumartesi gerçekleşecek konserler içinse kapı açılış saati 20.00, konser başlangıcı 21.30'tur. Etkinliklerde 18 yaş sınırı vardır. Etkinlikler hakkında daha ayrıntılı bilgilere ulaşmak için saloniksv.com adresini ziyaret edebilirsiniz.


Salon’un yeni sezon programının biletleri 18 Şubat Cuma günü saat 10.30’da passo.com.tr ile İKSV ana gişeden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) genel satışa açılacak. Öğrenci bileti fiyatları ise Eczacıbaşı Genç Bilet projesi kapsamında 10 TL olacak.


Üyelikleriyle İKSV'nin sene boyunca gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri destekleyen Lale Kart üyeleri, biletlerini indirimli fiyatlarla ve öncelikli olarak alabilecek. Biletler, Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri için 16 Şubat Çarşamba saat 10.30 ve Kırmızı Kart üyeleri için ise 17 Şubat Perşembe saat 10.30’da satışa sunulacak. Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini passo.com.tr üzerinden veya kendilerine gönderilen rezervasyon formu aracılığıyla %25 indirimle satın alabilecek. Kırmızı Lale Kart üyeleri ise %15 indirime sahip olacak. Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri aynı zamanda biletlerini kendilerine gönderilen rezervasyon formu aracılığıyla satın alabilirler.

bottom of page