top of page

Pembe Hayat Kuirfest’ten açık çağrı


Pembe Hayat Kuirfest, düzenleyeceği 10. Yıl Kutlama sergisinde katılımcı-sanatçı olarak yer almak isteyen herkese açık çağrı yapıyor. Dileyenlerin hayalindeki bir LGBTİ+/kuir etkinliğe dair afiş/poster tasarımıyla katılabileceği sergi için başvurular 25 Ağustos’a kadar devam ediyorBu yıl 10. yılını kutlamaya “Film Kültürlerini Kuiryantelleştirmek” çevrimiçi konferansı ile başlayan Pembe Hayat Kuirfest kuir arzu ve umutlarımızı yeniden yeşertmek için film gösterimleri, piknikler, söyleşiler, paneller, partiler ve atölyelerin yanı sıra onuncu yaş heyecanıyla bir de sergi hazırlıyor.


Pandemi ve baskıcı politikalar nedeniyle, kültür-sanat faaliyetlerinin durma noktasına geldiği bir dönemin ardından, kuirfeminist öfkemizi de yanımıza alarak, içinde bulunduğumuz günlerde kendini daha da açıkça ifşa eden, çürümüş baskın düzen ve zihniyetlerden çıkış yolları arayan Pembe Hayat Kuirfest, 10. Yıl Kutlama sergisiyle birlikte, nefes olabilecek, beraber hayal kurulabilecek etkinlikleri şanlatmak ve geleceğe yönelik kuir kültürel-politik ihtimalleri çoğaltmak için herkesin katılımını bekliyor.

Serginin katılımcısı olabilmek için, gerçek hayatta mümkün olmasından bağımsız olarak, olsa ne güzel olurdu diyebileceğiniz LGBTİ+/kuir sinema, sinevizyon, tiyatro, panel, söyleşi, sergi, konser, festival, parti, panel, piknik, atölye, eylem, vb. yani valiliklerin yasaklamaya cüret ettiği herhangi türden bir etkinliği duyuran poster tasarımınızı “Hayalimdeki Afişler” konu başlığıyla kuirfestsergi@gmail.com adresine gönderebileceğiniz gibi, analog tasarım olarak yapılmış ve dijital versiyonu olmayan eserlerinizi de 25 Ağustos tarihine kadar Barın Han, Boyacı Ahmet Sokak No:4, Binbirdirek Mahallesi, Çemberlitaş/İstanbul, Türkiye 34122 adresine gönderebiliyorsunuz.

Belirlenen tarihe kadar ulaşan eserlerin bir ay boyunca bağımsız sanat mekanı Barın Han’da diğer afiş tasarımlarıyla birlikte sergileneceği etkinlikte, eserlerle ilgili herhangi bir kısıtlama yer almıyor. Yalnızca, dijital tasarımların baskısında kolaylık olması için eserlerinizin standard baskı tiplerine uygun boyutlarda 300 dpi olarak iletilmesi önem taşıyor.


Commentaires


bottom of page