top of page

KRANK Art Gallery’de Bir Başkası İçin Ben


KRANK Art Gallery 3 Nisan- 16 Mayıs tarihleri arasında Aslı Narin’in Bir Başkası İçin Ben sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçı sergisinde insanın doğa ile arasındaki tanıdıklıkların resimsel bir kaydını alıyor


Aslı Narin, Signals and Exchanges I & II


Doğayla ilişki kurmanın yollarını araştıran ve bireyin iç dünyasındaki farklı iklimlerin izini sürme temalarını sıkça işleyen Aslı Narin, son dönem araştırmalarını, ilk aşamalarını kozmik farkındalık, biraradalık, bağlanma ve köklenme konuları çevresinde yaptığı okumalar üzerinden sunuyor.


Fotoğraf ve video yoluyla içsel bir araştırma yaparak varoluşsal soruların peşine düşen Aslı Narin, Bir Başkası için Ben adlı sergisinde, eserlerini, adını baskı üretiminde kullanılan cyan mavisi solüsyonundan alan, alternatif baskı tekniği Cyanotype ile üretiyor. Ultraviyole ışıkta pozlanma sonucunda oluşan rastlantısal imgeler, sanatçının orman yürüyüşlerinde karşılaştığı birbirine sarılmış ağaç kökleri ve dalların görüntülerini tekrarlıyor. Narin, iki ayrı baskı serisine (Sinyaller ve Değiş Tokuşlar ve Aşağıda ve Ötede) eşlik eden Bir Arada Varolmanın Kırılganlığı başlıklı video işiyle, insanın doğa ile arasındaki tanıdıklıkların resimsel bir kaydını alıyor.


Aslı Narin’in Bir Başkası İçin Ben başlıklı sergisi 3 Nisan- 16 Mayıs tarihlerinde KRANK Art Gallery’de görülebiliyor.

Comments


bottom of page