top of page

Göreceli Zamanlar CKM'de açılıyor


Ressam Bedri Baykam’ın Göreceli Zamanlar adlı sergisi 3 Mart'a dek Caddebostan Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde devam ediyor

Bedri Baykam, The Kiss, 185x120 cm, 4D çalışma, 2010

Bedri Baykam'ın "4D" tuval üzerine yaptığı eserler, Tarihin Röntgencisi sergisinden eserler ve son yıllarda yaptığı çalışmalar Mine Gülener’in organizasyonunu üstlendiği bu sergide izlenebilecek.

Baykam’ın son dönem eserleri üzerine, Tarihin Röntgencisi sergisinin kataloğunda sanat eleştirmeni Prof. Dr. Hasan Bülent Kahraman’ın şu ifadeleri yer alıyor: “Baykam’ın karşımızda duran son dönem resimleri, onun 1980’li yıllardan bu yana oluşturup ortaya koyduğu sanatsal dilin ve geliştirdiği sanatın bir sentezi niteliğini taşıyor. Yaklaşık otuz yıl boyunca üretilmiş bu sanat, farklı dönemlerin dalgalanmalarından, öne çıkardığı farklı sanatsal ifadelerden ve elbette anlayışlardan etkilendiği kadar, onları da derinden etkilemiştir.”

Bedri Baykam'ın eserleri Bern, Cenevre, New York, Washington, Paris, Londra, Roma, Münih, Stockholm, San Francisco ve Berlin başta olmak üzere tüm dünyada sergilendi.

Commenti


bottom of page