top of page

fünfter Löffel’den Oyun'a çağrıBağımsız sanat inisiyatifi fünfter Löffel, farklı disiplinlerden sanatçıları başlattıkları Oyun projesine katılmaya davet ediyor. Sanatçıların yaratımları ve yaratım süreçleriyle dahil olduğu, herkesin katılımına açık oyunların paylaşıldığı proje, sanatın iyileştirici yönünü görünür kılmayı hedefliyor


Dress your shade oyunundan, 2020


‘’Bir şey üretme’’ kaygısı taşıyan 21. yüzyıl verimlilik ortamında küçük bir havadar alan açabilmek, üretme halinin de üretim olabileceği veya bir tür etkileşime evrilebileceğini gösterme amacıyla, birbirimizi oyunlarla dışa vurma isteğimiz üzerinden şekillenen Oyun projesi, sanatçılar ve sanat yoluyla etkileşen herkese yönelik olarak düzenleniyor.


Farklı disiplinlerden gelen genç sanatçılar Canberk Akçal, Ahmet Emre Saruhan ve Elif Yıldırım tarafından, hareket halinde ve birden fazla görsel disiplini bir arada bulundurma amacıyla kurulan bağımsız sanat inisiyatifi fünfter Löffel, sosyal medya mecralarının çokluğunun, silikliğinin veya benzeri unsurları taşıma ihtimalinin farkında bir bakış açısıyla oluşturdukları projeyi, hepimizin kendi içine kapandığı ve küçük köşelerinde takılmaya itildiği şu sert gündemde kendimizi yenilemek adına birbirimize seslenebileceğimiz çok yönlü, alternatif bir etkileşim alanı olarak ortaya koyuyor.


Oyun'un herkes tarafından oynanabilir olması” kuralıyla her disiplinden sanatçıyı Oyun’a davet eden fünfter Löffel, oyunları takip eden izleyicilerin de “oyun oynama“larını paylaşarak, eylemsizliğe itildiğimiz şu günlerde eyleme geçmenin ve her şeye rağmen eğlenebilmenin mümkün olduğunu görünür kılmayı hedefliyor.


Bugüne kadar, Gürültü, Dress your shade, Dokun, Dalgalar gibi oyunların paylaşıldığı projenin bir parçası ya da izleyicisi olmak için fünfter Löffel’in sosyal medya hesapları üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Kommentare


bottom of page