top of page

Bebek Sarnıcı'nda Kolektif Bağ

Mina’nın Çocukları projesi, sanatçı Leyla Emadi’nin yeni sergisi Kolektif Bağ'ı Bebek Sarnıcı’nda izleyiciyle buluşturuyor


Kolektif Bağ sergisinden görüntü


Mina’nın Çocukları, Bodrum, Trabzon Kızlar Manastırı ve İstanbul Metrohan’da dört yılı aşkın süredir kamuya açık alanlarda gerçekleştirdiği Kolektif Hafıza, Kolektif Yansıma ve Kolektif İyileşme sergilerinin ardından Cumhuriyetin yeni yüzyılında sanatçı Leyla Emadi iş birliğiyle düzenlediği Kolektif Bağ isimli sergiyle izleyicilerin karşına çıkıyor.


1-11 Mart 2024 tarihleri arasında ziyarete açık olacak sergi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında, İBB Kültür ve İBB Miras’ın katkılarıyla gerçekleşiyor. Serginin sanatçısı Leyla Emadi ve Mina’nın Çocukları, mekâna özgü üretilen eserlerle kolektif bir bağ kuruyor. 


Kolektif Bağ sergisinden görüntü


Sanatçı Leyla Emadi ve üniversiteli genç kadınların bir araya gelerek üreteceği mekâna özgü eser ekseninde, 2 ve 9 Mart tarihlerinde 14.00-19.00 saatleri arasında, performans sanatçısı Ekin Bernay’ın katkılarıyla, 10 genç sanatçının gerçekleştireceği Hareket Bağı isimli performans izleyicilerle buluşacak.


Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği (TÜKD) bünyesindeki Mina’nın Çocukları projesi, genç yeteneklere eğitim döneminden, kariyer süreçlerindeki ilk adımlarına kadar disiplinler arası yaklaşımla geniş bir perspektif sunuyor. Sadece akademik bir oluşumdan ziyade sanatsal, duygusal ve toplumsal açıdan da öğrencilerin ortak bir ruh ve duygu etrafında birleşmelerini sağlayarak kolektif bilinci oluşturmayı hedefliyor.

 

Bebek Sarnıcı


Kolektif Bağ sergisi 1-11 Mart 2024 tarihleri arasında Pazartesi hariç her gün 11.00-20.00 arasında Bebek Sarnıcı’nda ziyaret edilebilir.


Comments


bottom of page