top of page

Arch+Dsgn Summit 2019 programı belli oldu


Mimari ve Tasarımda Gelecek temasıyla 5-6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda üçüncüsü gerçekleşecek olan Arch+Dsgn Summit, mimarlık ve tasarım profesyonellerinin katılımını içeren nitelikli programıyla ziyaretçilerini ağırlayacak

Türkiye’nin mimarlık ve tasarım disiplinlerini buluşturan en geniş kapsamlı ilk ve tek zirvesi Arch+Dsgn Summit, bu sene Mimari ve Tasarımda Gelecek temasıyla 5-6 Nisan 2019 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda üçüncü kez gerçekleşecek. Baumit ana sponsorluğunda hayata geçecek olan zirve, ziyaretçileri bu sene mimarlık ve tasarım sektörlerinin en etkili isimlerinin tema kapsamındaki sunumlarının yanı sıra, güncel konuların tartışılacağı zengin içerik ve paylaşımlarla dolu konferanslar ve panellerle ağırlayacak.

Dijital teknolojiler (CAD, CAM, CAE, FM, GIS), sarmalayıcı çevreler (VR ve AR), tasarımda bilgisayar ve insan etkileşimi, yapılı çevre ve tasarım alanında yapay zeka (AI), akıllı şehirler, şehir modelleme ve bunun gibi dünyadan birçok farklı alandaki örnek sunumlarla desteklenecek zirvede yer alacak panellerden biri olan Mimarlığın ve Tasarımın Sınırlarını Yeniden Tanımlamak için Ne Gerekir/Ne Gereklidir?, MRTS Mimarlık Ofisi Kurucusu Dr. Öğr. Üyesi Murat Sönmez moderatörlüğünde gerçekleşecek. Tamirci Mimarlık Kurucusu Yüksek Mimar Can Tamirci, Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Derya Güleç Özer, İkikerebir Kurucu Ortağı Mimar Kutlu İnanç Bal ve Urban Atölye Kurucusu Mimar Nilüfer Kozikoğlu’nun katılımlarıyla konu, ziyaretçiler için tüm detaylarıyla incelemeye alınacak.

Pratiği Dışarı Taşımak paneli Praxis Kurucusu Peyzaj Mimarı Enise Burcu Derinboğaz moderatörlüğünde Uysalkan Mimarlık Kurucusu Mimar Rahmi Uysalkan ve Buda Mimarlık Kurucusu Mimar Burak Pelenk’in katılımlarıyla gerçekleşecek.

Zirve kapsamındaki bir diğer panel Mimari ve Tasarımda Gelecek: Veri Tabanlı Bütünleşik (Tasarlama-Üretme-Yönetme) Yöntemleri, İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Birgül Çolakoğlu moderatörlüğünde Medipol Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Atilla Dikbaş, ODTÜ İnşaat Mühendisliği Yapı İşletmesi Öğretim Üyesi Dr. Onur Tokdemir ve BIM4TURKEY YK Başkanı Prof.Dr. Yusuf Arayıcı’nın katılımlarıyla gerçekleşecek.

Zirve kapsamında aynı zamanda Türkiye’nin en başarılı mimarlık ofislerinin alanında deneyimli markalarla bir araya geleceği Mimarka Buluşmaları; 20 saniye-20 slayt konseptiyle tüm dinleyicilere beyin fırtınası yaşatacak Pecha Kucha; tasarım ve yaratıcılığın, yaşanan tüm zorluklara rağmen başarıya imza atmanın en samimi ve doğaçlama biçimde anlatıldığı Bi’Kahve Sohbetleri ile 15 Mart’ta Münih’te gerçekleştirilen törenle ödüllendirilen mimari ve iç mimari projeleri 200 m²’lik bir sergi alanında tüm detaylarıyla sunacak olan iF Design Award 2019 Mimari Projeler Kazananlar Sergisi ve Doç. Dr. Deniz Dokgöz’ün küratörlüğünde karikatürlerin geleceğe bakış açıları üzerinden İstanbul’un ve farklı tarihsel dönemlerinin okunabileceği Muhafaza-i Metanet: Karikatürlerde İstanbul’un Geleceği sergisi gerçekleşecek.

Comments


bottom of page