top of page

11. My French Film Festivali başlıyor


UNIFRANCE tarafından düzenlenen ve dünyanın genç yönetmenlere adanmış ilk frankofon çevrimiçi sinema festivali olan 11. My French Film Festival 15 Ocak’ta başlıyor. Bir ay boyunca devam edecek olan festivalde, filmlerin tamamı MyFrenchFilmFestival.com adresinden ve partner platformlardan izlenebiliyorBu sene 11. edisyonu düzenlenen My French Film Festival’i kapsamında, sinema severler bir ay boyunca onu yarışmacı olmak üzere 13 uzun metrajlı filmi ve yine onu yarışmacı olmak üzere 17 kısa metrajlı filmi çevrimiçi ya da çeşitli medya platformları üzerinden izleyebilecekler.


Fransız, Belçika, Kanada ve İsviçre yapımı filmlerden oluşan seçki, Forever Young, Crazy Loving Families, True Heroines, French Ghost Stories, On the road veya Love gibi kısa ve uzun metrajlı filmler karışık bir şekilde değerlendirilerek konularına göre oluşturuldu. Çocuk köşesinde çocukların, beş kısa metrajlı sessiz animasyon filmden oluşan çocuk seçkisini izleyebileceği festivalde, bu yılki French Ghost Stories seçkisini ise iki büyük eser tamamlıyor: Orphée ve La Vie des morts. Filmler izleyici tarafından puanlanıp, yorumlanabilirken, en yüksek puanı alan uzun metrajlı ve kısa metrajlı filmler İzleyici Ödülü’nün sahibi olacak. Festivalde ayrıca iki ödül daha verilecek: Yabancı sinemacılardan oluşan uluslararası bir jüri tarafından verilen Jüri Ödülü ve beş gazeteciden oluşan jüri tarafından verilen Uluslararası Basın Ödülü.


Filmlerin tamamının Fransızca ve İngilizce altyazılı olarak, dört filmin de Türkçe altyazı seçeneği ile gösterileceği 11. My French Film Festival’i 15 Şubat tarihine kadar devam edecek.

Comments


bottom of page