top of page

Kirkor Sahakoğlu’nun Zıt sergisi Galeri Siyah Beyaz'da

4 Şubat 1984 tarihinde kurulan Galeri Siyah Beyaz, 38’inci yaşını Kirkor Sahakoğlu’nun Zıt başlıklı sergisiyle kutluyor. Sahakoğlu'nun birbirine tezat oluşturan fikir ve kavramları bir araya getirdiği sergi, 5 Mart'a kadar Ankara'daki izleyicisiyle buluşuyor


Kirkor Sahakoglu, İsimsiz, 2018, Kağıt üzerine akrilik, 51 x 51 cm


Kirkor Sahakoğlu’nun düşünce ve kavramların önce çatıştığı sonra birliktelik oluşturduğu eserleri bu sergide rastlantısal bir şekilde bir araya geliyor. Sahakoğlu, farklı renk paletlerinde boya katmanlarının üç boyutlu ve plastik etkisinin öne çıktığı soyut resimlerinden oluşan sergiyi ‘’Siyah ile beyaz, soğuk ile sıcak, bilinç ile bilinçaltı veya kurgu ile rastlantısal kadar ‘zıt’ fikirlerin korkmadan, öylesine, her şeyi kendi akışına bırakıp o muhteşem birlikteliğe kavuştuğu bir sentez bu.’’ sözleriyle anlatıyor.


Solda: Kirkor Sahakoglu, İsimsiz, 2021, Tuval üzerine karışık teknik, 150 x 100 cm

Sağda: Kirkor Sahakoglu, İsimsiz, 2015, Kağıt üzerine karışık teknik, 70x100 cm


İstanbul doğumlu Kirkor Sahakoğlu, Getronagan Lisesi’nin ardından Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksek Okulu Reklam Grafiği Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Milano’da Istituto Europeo Di Design’da yüksek lisansını tamamladı. Domus Academy’de bir süre eğitim aldı ve atölyelere katıldı. 1985 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen reklam ajanslarında sanat yönetmenliği ve yaratıcı yönetmenlik yaptı. 2010 yılından bu yana serbest çalışan, ajanslara ve kuruluşlara danışmanlık yapan Sahakoğlu, halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Sanatlar Bölümü’nde ders veriyor. Çeşitli üniversitelerde seminerler ve atölyeler düzenliyor.


Kirkor Sahakoğlu’nun Zıt isimli kişisel sergisi 4 Şubat – 5 Mart 2022 tarihleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.


Comments


bottom of page