top of page

Derinden Gelen Sesler, Şerefiye Sarnıcı'nda

Night Shift etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek Derinden Gelen Sesler konser serisi Şerefiye Sarnıcı'nda başlıyor


Derinden Gelen Sesler konserinden


Daha önce Yerebatan Sarnıcı'nda gerçekleşen ve dinleyenlerinden büyük ilgi gören Derinden Gelen Sesler serisinin yeni durağı Şerefiye Sarnıcı olacak. Night Shift etkinlikleri kapsamında gerçekleşecek konser serisi aracılığıyla Batı ve Doğu medeniyetlerinin temsilcileri olan iki büyük müzik dehası Bach ve Itrî'nin eserleri eşsiz yapının sütunlarının arasında yankılanacak. İlki 23 Ocak'ta gerçekleşecek etkinlik Ocak, Şubat ve Mart ayı boyunca devam edecek. 


Etkinlikte Bach ve Itrî’nin eserlerinin yanı sıra, sanatçıların yaşamlarına dair aktarılacak detaylarla izleyicilere farklı bir bakış açısı sunulacak. Müziğin sınırları aşan manevi gücü ve farklı medeniyetlerden gelen insanların birbirlerini anlayabilecekleri yegâne dil olduğu gerçeği gün yüzüne çıkacak.


Ensemble Orient - Occident İstanbul orkestrasının yürütücülüğünde; Hakan Dedeler (Tanbur), Eyüpcan Açıkpazu (Ney), Nurullah Ejder (Kanun), Ayşenur Ayyıldız Haksoy (Soprano), Gülşah Erol (Viyolonsel), Hande Önder (Piyano) ve Serhan Bali’nin (Anlatıcı, Bariton) özel seçkisiyle etkinlik gerçekleştirilecek.


23-24 Ocak, 20-21-26-27 Şubat, 12-13-19-20 Mart tarihlerinde gerçekleşecek konserler için biletler Passo üzerinden satın alınabilir.


bottom of page