top of page

border_less ARTBOOK DAYS katılımcıları

Beşinci edisyonu, bu sene 4–7 Mayıs tarihleri arasında

Arter ev sahipliğinde gerçekleşecek olan border_less ARTBOOK DAYS’in katılımcıları belli olduborder_less ARTBOOK DAYS, 2022, Fotoğraf: Elif Kahveci


Yayını olan, metin üzerine çalışan sanatçılar ve inisiyatifler ile yayım yapan müze, galeri, kurum ve enstitüleri bir araya getirerek kitap üretimleri üzerinden yeni bir ortak alan yaratmayı hedefleyen border_less ARTBOOK DAYS’in beşinci edisyonu 4–7 Mayıs tarihleri arasında geçtiğimiz yıl olduğu gibi yine Arter ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Bir Vehbi Koç Vakfı Kuruluşu olan Arter’in Sevgi Gönül Oditoryum’unda yer alacak etkinlik, sanat alanında üreten, söz söyleyen ve paylaşan kişileri bir araya getirirken yayınevleri üzerinden de yeni etkileşim zeminleri oluşturmayı amaç ediniyor.


border_less ARTBOOK DAYS gerçekleşecek bu yeni edisyonunda 6 farklı ülkeden 20 sanatçı, 8 inisiyatif ve 15 sanat kurumunu yanyana getirerek izleyici ile buluşturuyor.


border_less ARTBOOK DAYS 2023 katılımcıları:


Cemre Yeşil Gönenli & FiLBooks Dante ve Istakoz DİRİMART Evin Sanat Galerisi Galeri Bosfor İstanbul Kitapçısı izole Kale Tasarım ve Sanat Merkezi Sabancı Üniversitesi VAVCD Programı - Murat Germen Onagöre SANATORIUM Sanayi313 PAPER Studio Mercado Unlimited Publications Vision Art Platform"Dergi" Bored Wolves Press COMMENTARIVM & Manuel Boden Janus Artzine KEDA*PRESS kyklàda.press Mangal Media Mekanda Adalet Derneği Monroe Books Ali Cabbar Antonia Breme Ceyda Oskay Ecem Yüksel & Burak Ata Ecem Yüksel & Yasemin Yasu Elif Kahveci+entia (Dilek M. Yördem) Huo Rf Işıl Eğrikavuk Mark Muller & Diana Page Nazlı Cem Neslihan Başer Serap Gecü sercodelic Sinan Çetin Parlak Sinan Tuncay Ufuk Barış Mutlu Umut Altıntaş x_x2018 yılının Ocak ayında Melek Gençer ve Huo Rf tarafından yayın hayatına geçirilen border_less, farklı coğrafyalardan sanat üretimleri ve sanatsal ifade biçimlerini bir araya getiren Türkiye merkezli çevrimiçi bir platformdur. Görsel sanatlar alanında faaliyet gösterir. Çevrimiçi olarak İngilizce ve Türkçe olarak, ya da sanatçının, hikâyenin, sanat eserinin veya serginin ana dilinde yayın yapmaktadır. Bu platformun misyonu, sanatçı ve yazarlara alternatif bir alan sağlamak aynı zamanda yeni içerik ve yayın desteği vermektir. Halihazırda yayınlanmış ve platforma özel üretilen metinler aracılığıyla bağımsız bir arşiv oluşturur.

border_less’ın, farklı disiplinlerle çalışan on sanatçının işlerinin baskı halini içeren PAPER isimli bir yayını da vardır. 50’si sanatçı imzalı olmak üzere sınırlı sayıda basılan bu yayının satış gelirinin tamamı border_less web sitesinde yayınlanan yazıların telifleri için kullanılır.


border_less, 2021 yılında sanatçılarla iş birliğinde EDITIONS isimli bir seriye başladı. Bugüne kadar on dokuz farklı sanatçıyla edisyonlu işler üretilen seri Aralık 2021’de Öktem Aykut ve Aralık 2022’de SANATORIUM ev sahipliğindeki sergilerle fiziki olarak izleyiciyle buluştu. EDITIONS serisi 2023 yılında da farklı sanatçıların yeni iş üretimleriyle devam ediyor.
Comments


bottom of page