top of page

Yaratıcı Girişimcilik Programı Ankara'da

Yaratıcı Girişimcilik Programı, British Council tarafından Viveka iş birliğiyle ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle 27-29 Mart tarihleri arasında Ankara’da düzenleniyor. Tüm yaratıcı sektörlerden iş fikirlerinin katılımına açık olan eğitim, 9 Mart’a kadar başvuruları kabul ediyorHenüz tasarı aşamasında güçlü bir iş fikri bulunan, işletmeleri kurulum aşamasında olan (0-3 yıl) veya henüz olgunlaşmamış bir yaratıcı işi olan ve büyük bir değişim planlayan yaratıcı girişimcilere yönelik olarak, Birleşik Krallık merkezli inovasyon vakfı Nesta tarafından geliştirilen ve British Council aracılığıyla dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen, Yaratıcı Girişimcilik Programı, 2014’ten bu yana Türkiye’de dokuz şehirde 250’den fazla yaratıcı girişimcinin katılımıyla gerçekleştirildi. Yaratıcı girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirmesine yardımcı olan üç günlük uygulamalı bir eğitim olan Yaratıcı Girişimcilik Programı, British Council tarafından Viveka iş birliğiyle ve Ankara Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle 27-29 Mart tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştiriliyor.


Yaratıcı Girişimcilik Programı, eğitim öncesinde 5 Mart’ta CoZone’da düzenlenecek Meetup etkinliği ile başlayacak ve yaratıcı endüstriler alanındaki işletme sahibi girişimcileri ve programla ilgili daha detaylı bilgi almak isteyenleri ağırlayacak. 9 Mart’a kadar programa yapılan başvurular arasından seçilen girişimciler, tasarım, prototipleme ve prototiplerin gerçek müşteriler ile test edilmesi süreçlerini kapsayan ve ürün geliştirme süreçlerindeki riskleri minimuma indirmeyi hedefleyen Sprint etkinliğine davet edilecekler. 19 Mart tarihinde, yine CoZone’da gerçekleşecek Sprint etkinliğinin sonunda yapılan sunumlar ile jüri tarafından seçilen kişiler veya takımlar, Yaratıcı Girişimcilik Programı’na katılmaya hak kazanacaklar.


Yaratıcı Girişimcilik Programı, katılımcılara üç gün boyunca iş fikirlerini geliştirmekten, potansiyel müşterileri tespit etmeye ve finansal durumlarını değerlendirmeye kadar başarılı bir iş kurmanın ve yürütmenin belli başlı yönlerini öğrenme ve pratik beceriler kazanma imkanı sunuyor. Eğitim programı, Jason Lau, Esra Gönen ve Atılım Şahin olmak üzere Nesta akreditasyonuna sahip üç Yaratıcı Girişimcilik Eğitmeni tarafından yürütülecek. Eğitmenler, yaratıcı girişimcilere iş fikirlerini keşfetmelerinde ve iş tekliflerini geliştirmelerinde yardımcı olurken, aynı zamanda onlara hedefleri ve motivasyonları ile örtüşen bir iş modeli ortaya çıkarabilmeleri için de yol gösterecek.


Başvuru koşulları ve detaylı bilgi için britishcouncil.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.Comments


bottom of page