top of page

Ten, Beden, Ben eleştirel sergi turu


SALT Beyoğlu, 22 Ocak Cumartesi günü saat 15.00'da İpek Duben'in Ten, Beden, Ben sergisi kapsamında İz Öztat eşliğinde gerçekleşecek eleştirel sergi turuna ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor


İpek Duben, What is a Turk?, 2003, Ten, Beden, Ben sergisinden, Fotoğraf: Kayhan Kaygusuz, 2022


İpek Duben'in kırk yılı aşan pratiğini yansıtmak üzere hazırlanan en kapsamlı sergi olma özelliği taşıyan Ten, Beden, Ben, farklı disiplinlerden davetlilerin katkısıyla yürütülecek SALT Yorumlama programlarıyla tartışmaya açılıyor. Bu kapsamda düzenlenen ilk eleştirel sergi turunda sanatçı İz Öztat, Duben'in işlerinde kullandığı belgesel niteliğindeki metin ve fotoğrafları katılımcılarla birlikte yorumlayacak. İpek Duben'in 1978 ile 2010 yılları arasında Türkiye'deki sanat üretimi ve sergileri inceleyen yazılarında ortaya koyduğu düşüncelerin sanatçının pratiğine nasıl yansıdığı irdelenecek.


Ten, Beden, Ben sergisi, erkek şiddetinden toplumsal cinsiyete, yerinden edilme ve göçten tüketim alışkanlıklarına uzanan konuları irdeleyen İpek Duben’in üretimine yeni bir bakış sunuyor.


Etkinlik dilinin Türkçe ve katılımın 20 kişiyle sınırlı olduğu eleştirel sergi turuna katılmak için ad, soyadı ve iletişim bilgilerini public.programs@saltonline.org adresine göndererek kayıt yaptırabilirsiniz.


**SALT Beyoğlu yapısına girişte, misafirlerin HES kodu üzerinden aşılı veya COVID-19 geçirmiş oldukları bilgisini veya en fazla 48 saat önce alınmış negatif PCR testi sonucunu sunmaları gerekmektedir.

Comments


bottom of page