top of page

Nuri İyem Resim Ödülü 2021


Evin Sanat Galerisi tarafından her sene düzenlenen ve geçtiğimiz yıl 15. yılını kutlayan Nuri İyem Resim Ödülü, bu yıl iki aşamalı başvuru formatında katılımcılara açılıyor. Ödüle başvurmak isteyenlerin, ilk olarak 3-9 Mayıs 2021 tarihlerinde evin-art.com web adresinde yer alan başvuru formunu doldurmaları, ardından açıklanacak listede yer alan katılımcıların ise; eserlerini 1 - 3 Haziran 2021 tarihleri arasında, Evin Sanat Galerisi adresine teslim etmeleri bekleniyor2006 yılından bu yana, büyük usta Nuri İyem’i anmak ve Türkiyeli genç ressamları desteklemek amacıyla düzenlenen, ancak geçtiğimiz yıl dünyayı etkisi altında bırakan Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen Nuri İyem Resim Ödülü, bu yıl iki aşamalı farklı bir formatı bünyesine katarak gerçekleşiyor.


Yarışmaya katılmak isteyen 18 yaşını doldurmuş, T.C. vatandaşı katılımcılar, ilk aşamada 3 - 9 Mayıs 2021 tarihlerinde evin-art.com web sitesinden başvurularını yapabilirken, başvuru esnasında herhangi bir konuda takıldıkları noktada Evin Sanat Galerisi ile iletişime geçebiliyorlar.


Nuri İyem Resim Ödülü 2021’in seçici kurulunda; Fırat ARAPOĞLU, Gamze BÜYÜKKUŞOĞLU, Cansen ERCAN, Memet GÜRELİ, Ümit İYEM, Prof. Dr. Erhan KARAESMEN, Temür KÖRAN, Prof. Dr. Burcu PELVANOĞLU ve Feyyaz YAMAN yer alırken; seçici kurul tarafından seçilen, ödül sahibi sanatçıya bu yıl 15.000 TL para ödülünün yanı sıra Nuri İyem Resim Ödülü’nü simgeleyen, Prof. Rahmi Aksungur tarafından özel olarak üretilen bronz bir heykel veriliyor.


Evin Sanat Galerisi’nin kurucusu Evin İyem’in anısına Evin İyem Jüri Özel Ödülü adı altında verilmeye başlanan; yine jürinin belirleyeceği bir katılımcıya 7.500 TL para ödülünün yanında ayrıca, seramik sanatçısı Nasip İyem’in yapıtının, bu ödül adına özel olarak hazırlanmış bir röprodüksiyonun da verilmesi planlanıyor.


Nuri İyem Resim Ödülü ve Evin İyem Jüri Özel Ödülü sahiplerine ödülleri; 24 Haziran 2021 açılacak Nuri İyem Resim Ödülü 2021 sergisinde Doğan Hızlan’ın katılımıyla sunulacak. Nuri İyem Resim Ödülü 2021 sergisi ise 10 Temmuz 2021 tarihine kadar Covid-19 tedbirleri kapsamında Evin Sanat Galerisi’nde görülebilir.Opmerkingen


bottom of page