top of page

Nil Yalter | Prix AWARE 2018 üstün yetenek ödülüne layık görüldü


Nil Yalter, Vera Molnár’la birlikte AWARE 2018 kapsamında kariyerinde 30 yılı aşkın sanatçılara verilen üstün yetenek ödülüne layık görüldü

Yalter'in sanatçı Vera Molnár’la paylaştığı ödüle aday gösterilen tüm sanatçıların eserleri Ulusal Arşivler binasında gerçekleştirilecek sergide izleyici ile buluşacak. Bu yılki jüri üyeleri; Alfred Pacquement (musée national d'Art moderne - Centre Pompidou eski direktörü ve baş küratörü), Stijn Huijts (Bonnefantenmuseum, Maastricht direktörü), Dominique Guyot (koleksiyoner), Camille Morineau (Monnaie de Paris, koleksiyon ve sergiler direktörü, AWARE eş kurucusu ve yönetim kurulu üyesi), Frances Morris (Tate Modern, Londra direktörü) ve Floriane de Saint Pierre (koleksiyoner).

AWARE (Kadın Sanatçılar Araştırmaları ve Sergileri Arşivi) 2014 yılında sanat tarihçisi ve kadın sanatçılar tarihi uzmanı Camille Morineau tarafından kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Organizasyonun amacı 20. yüzyıl kadın sanatçıları üzerine bilgi oluşturmak, derlemek ve yayılımını sağlamaktır.

Comments


bottom of page