top of page

Martch Studio için başvurular başlıyor


Martch Art Project tarafından bu sene ilki, 2021’in Mart ve Haziran ayları süresince gerçekleştirilecek Martch Studio Misafir Sanatçı Programı için başvurular 2 Şubat tarihinde başlıyor. Ayvalık’ta konumlanan mekânında yerli ve yabancı sanatçılara çalışma ve araştırma imkânı sunan programa başvurmak için son tarih 25 Şubat 2021


Martch StudioMartch Studio Misafir Sanatçı Programı dahilinde, Merve Akar Akgün, Osman Erden, Burcu Fikretoğlu, Yusuf Romano ve TUNCA’nın yer aldığı sanat profesyonellerinden oluşan seçici kurul tarafından belirlecek bir sanatçıya üç ay boyunca konaklama, atölye ve maddi destek sağlanırken, program sonunda Martch Studio’nun ev sahipliğinde program sürecinde üretilen eserlerden oluşacak süreli bir serginin sunulması planlanıyor.


Üniversitelerin güzel sanatlar ve ilişkili bölümlerinden mezun olmuş ya da en az üç yıl üretim pratiği olan; her disiplinden ya da disiplinlerarası çalışan; Türkiyeli ve uluslararası bütün sanatçıların başvurularının kabul edileceği programa, sadece 40 yaşını aşmamış sanatçılar başvuruda bulunabiliyor.

Martch Studio Misafir Sanatçı Programı seçici kurulu

Seçilecek sanatçıya üç ay boyunca 110 m² sadece kendi kullanacağı bir atölye, ayrı bir alanda yatak odası ve kişisel banyo temin edileceği program kapsamında ayrıca sanatçının Ayvalık’ta yer alan atölyeye ulaşımı da sağlanırken, bu sürede aylık harcama ve kırtasiye masrafları için de bir bütçe öngörülüyor.

2021’in Mart ve Haziran ayları süresince gerçekleşecek Martch Studio Misafir Sanatçı Programı için başvurularınızı 25 Şubat 2021 tarihine kadar martch.art adresindeki “Martch Studio” sekmesi üzerinden yapabilir, sorularınız için info@martch.art adresine e-posta gönderebilirsiniz.

Programa başvurmak için gerekli belgeler ise şu şekilde:


▪CV/Biyografi

▪Portfolyo: Portfolyoda en az 10, en fazla 20 eser yer almalıdır.

▪Sanatçı Beyanı: Sanatçının sanatsal pratiğini anlatan, 400 kelimeyi geçmeyecek bir metin olmalıdır.

▪Niyet Mektubu: Sanatçının başvuru sebeplerini belirten, 400 kelimeyi geçmeyecek bir metin olmalıdır.

▪Kimlik/Pasaport görseli (Bu belge başvuranı doğrulamak adına gereklidir. Bu bilgiler kimseyle paylaşılmayacaktır.)

▪CV/Biyografi, portfolyo ve sanatçı beyanı aynı PDF içerisinde ve tek dosya halinde yüklenmelidir. Dosyalar 20 MB’ı geçmemelidir, yüksek boyuttaki videolar link olarak yollanmalıdır. WeTransfer dosyaları kabul edilmemektedir.

Comments


bottom of page