top of page

Link'in ilk sergisi: Mesafe

İzmir Alsancak’ta Temmuz ayında faaliyete geçen, temeli müziğe dayalı kültür sanat alanı Link, 29 Temmuz'dan itibaren ilk sergisi Mesafe ile sergi etkinliklerini başlatıyor. Glob.Era iş birliğinde gerçekleşen sergi, doğa ile aramızda oluşturduğumuz boşluğa dikkat çekmeyi hedefliyor

Orhan Çaçan, Hücre II (detay)


Geçtiğimiz sene Fabrika Ayarları sergisiyle ilk sergisini çevrimiçi ortamda hayata geçiren Glob.Era'nın iş birliğiyle gerçekleşen, Mesafe sergisi, doğa ile aramızda oluşturduğumuz boşluğa dikkat çekmeyi ve bu boşluğu insan-mekân ilişkisi üzerinden tekrar sorgulamayı amaçlıyor. Sanatçılar Adem Toprak, Ali Kanal, Alper Bıçaklıoğlu, Aysel Güneş, Barış Atal, Berna Dolmacı, Hanife Buğurcu, İlyas Hayta, Menekşe Uslu ve Orhan Çaçan'ın çalışmalarıyla yer aldığı sergideki eserlerin bir kısmında geri-dönüşüm veya organik malzemeler kullanılırken bir kısmı ise geleneksel tekniklerin günümüz yorumlarını yansıtıyor.

Hanife Buğurcu, Gözler (detay)

Distopik öngörülerin gerçeğe dönüştüğü, bilim kurgunun yeni normal olduğu şimdiki zamanda, "küresel" kavramını tartışmaya açan sergi, ilkel oluş ve uygarlık arasındaki bu çatışmadan beslenerek kendi dilinde aktardığı anlatısıyla izleyiciyi sezgilerini hatırlamaya davet ediyor.


29 Temmuz Perşembe günü saat 18:00’deki açılış etkinliğinde Apeiron Soundsystem'i ağırlayacak olan Mesafe sergisi, 17 Ağustos 2021 tarihine kadar devam edecek.

Commenti


bottom of page