top of page

Kundura DocLab başvuruları devam ediyor

Beykoz Kundura’nın bu yıl ilki yapılacak ve belgesel alanında sinema ve tiyatro yönetmenlerine yönelik hazırlanan proje ve kapasite geliştirme programı Kundura DocLab’e başvurular başladı. 8-14 Mayıs 2023 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Kundura DocLab, sinema ve tiyatro pratiğini buluşturacak ve katılımcılara bir hafta boyunca, çağdaş ve disiplinlerarası bir yaklaşımla ortak araştırmalar yapma şansı sunacakBeykoz Kundura


Başvuruların 13 Şubat’a dek süreceği Kundura DocLab’e film ve tiyatro alanından toplam 10 proje seçilecek. Yapımcı Dilek Aydın, araştırmacı, akademisyen ve küratör Gurur Ertem, yönetmen ve küratör S. Buse Yıldırım ve mimar, sanatçı ve araştırmacı Yelta Köm’den oluşan jürinin seçeceği projeler, 6 Mart 2023 tarihinde açıklanacak. Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Balkanlar ve Güney Kafkasya bölge ülkelerinden film ve oyun yönetmenlerini Mayıs ayında İstanbul’da bir araya getirecek Kundura DocLab’in programı ise, dramaturg Aljoscha Begrich ve yaratıcı sinema yapımcısı Bruni Burres’in danışmanlığında hazırlanacak. Seçilen yönetmenlere özel proje ve kapasite geliştirme atölyelerinin düzenleneceği programda ayrıca, Kundura Sinema ve Kundura Sahne’de seyirciye açık gösterimler ve sanatçı konuşmaları da olacak. Başvurular ve ayrıntılar beykozkundura.com’da.


Belgesel sinema ve belgesel tiyatro yönetmenlerine özel hazırlanan proje ve kapasite geliştirme programı Kundura DocLab için başvurular beykozkundura.com adresinde başladı. Bu yıl ilki yapılacak ve 8-14 Mayıs 2023 tarihleri arasında Beykoz Kundura’da gerçekleşecek Kundura DocLab, Türkiye ve komşu ülkelerden belgesel yönetmenlerini, yeni projeleriyle İstanbul’da bir araya getirecek.Sinema ve tiyatro belgeselde buluşuyor

Beykoz Kundura’nın farklı disiplinlerin izinde tartışma ve üretim olanakları yaratmak amacıyla 2021 yılında kurduğu laboratuvar programı KunduraLab’in çatısı altında başlatılan Kundura DocLab; sinema ve tiyatro pratiğini buluşturarak, katılımcılara bir hafta boyunca, çağdaş ve disiplinlerarası bir yaklaşımla ortak araştırmalar yapma şansı sunacak.


Kurmaca dışı hikâye anlatımında uluslararası sanatsal işbirlikleri ve ilhâm verici metodolojiler geliştirmeyi amaçlayan Kundura DocLab, Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu, Balkanlar ve Güney Kafkasya bölge ülkelerinden film ve oyun yönetmenlerini bir araya getirerek kültürlerarası işbirliği alanları yaratacak.


Seyirciye açık programlar da olacak

Katılımcılara bir hafta boyunca kapsamlı bir deneyim sunacak Kundura DocLab programı, dramaturg Aljoscha Begrich ve yaratıcı sinema yapımcısı Bruni Burres’in danışmanlığında hazırlanacak. Seçilen yönetmenlere özel proje ve kapasite geliştirme atölyelerinin yapılacağı programda ayrıca, Kundura Sinema ve Kundura Sahne’de seyirciye açık gösterimler ve sanatçı konuşmaları da olacak.


10 proje seçilecek

Kundura DocLab’in ilk edisyonunun jürisi, yapımcı Dilek Aydın, araştırmacı, akademisyen ve küratör Gurur Ertem, yönetmen ve küratör S. Buse Yıldırım ve mimar, sanatçı ve araştırmacı Yelta Köm’den oluşacak. Jürinin sinema ve tiyatro alanından seçeceği toplam 10 belgesel projesi, 6 Mart2023 tarihinde açıklanacak.


Başvurular 13 Şubat’ta son

8-14 Mayıs 2023 tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek Kundura DocLab’e başvurular, 13 Şubat Pazartesi günü Türkiye saatiyle saat 18:00’e dek beykozkundura.com adresinden yapılabilecek. Seçilen projeler ise, 6 Mart 2023 tarihinde Beykoz Kundura’nın web sitesinde ve sosyal medya hesaplarından duyurulacak.

Comments


bottom of page