top of page

Koç Üniversitesi Yayınları ilk kitabevini İstiklal Caddesi’nde açtı


Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) iki yüze yakın konu başlığına ulaşma imkanını sunduğu kitabevi İstiklal Caddesi’nde açıldı. KÜY’ün, felsefeden coğrafyaya, tıptan sanata kadar yayınladığı kitapların geliri ise Koç Üniversitesi öğrencilerine burs vermekte kullanılıyor

Koç Üniversitesi’nin “mükemmellik merkezi” olma hedefinin barındırdığı öncülük arzusunu benimseyen Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), İstiklal Caddesi’nde bulunan Merkez Han’da yeni kitabevini hizmete açtı. Koç Üniversitesi Yayınları, kendi alanlarının en ileri bilgisini sunacak yayınları okuyuculara sunmayı hedefliyor. Yeni açılan kitabeviyle KÜY, yayın dünyasına kazandırdıkları edebiyattan felsefeye, tarihten sanata kadar iki yüze yakın konu başlığına erişme fırsatını okuyuculara sunuyor.

Kitabevi yalnızca sunduğu zengin içerikle değil mimari olarak da okuyucularda ilgi uyandırmayı başarıyor. Merkez Han’ın giriş katında Koç Üniversitesi Yayınları’nın tüm kitaplarının bulunduğu yüksek tavanlı, şık bir kitabevi ziyaretçileri karşılıyor. Binanın şeffaf cephesi sayesinde İstiklal Caddesi’nden geçenler de kitaplara göz atabiliyor. KÜY Kitabevi’nde, Koç Üniversitesi Yayınları’nın yanı sıra VEKAM, ANAMED ve AKMED ile Sadberk Hanım Müzesi ve Pera Müzesi tarafından basılan kitaplar da satışa sunuluyor.

Koç Üniversitesi Yayınları, Burasının Bilgisi adı altında yayınladığı yayın dizisinde literatüre ciddi katkı sağlayan, paradigmaları sorgulayan, daha önce kullanılmamış bulguları ya da uygulanmamış analiz yönetimlerini benimseyen coğrafi araştırmaları yayınlıyor. Uçbeyleri dizisi ise sanat, tıp, etik, beşeri bilimler gibi alanlarda genel okuru hedefleyen ilginç ve ufuk açıcı kitaplardan oluşuyor. Maddiyat dizisi Uçbeyleri’nin yaklaşımını finans, ekonomi, işletme, inovasyon, girişimcilik alanlarına uyguluyor. Tuhaf Etki dizisiyse adının çağrıştırdığı gibi hem eski hem yeni ayrıksı metinleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Geniş bir içerik yelpazesine sahip olan KÜY kitaplarının satışlarından elde edilen gelir, Koç Üniversitesi öğrencilerine burs vermekte kullanılıyor.

Comments


bottom of page