top of page

Hublot ve Ferrari işbirliğinde yeni bir sayfa


Hublot ve Ferrari 2011’de başlayan iş birliklerinde yen, tasarım ve mekaniklere sahip saatler yarattılar. Hublot bu yıl “Gran Turismo”dan esinlenen modern bir ürün tasarladı. Classic Fusion Ferrari GT saatin lansmanı da, yeni UNICO manüfaktür mekanizmayı dinamik hatlara sahip bir gövde içerisine yerleştiren inovatif tasarımıyla Hublot ile Ferrari arasındaki işbirliğinde yeni bir sayfa açılmış oldu

☕️ 2 dakikalık okuma

Hem Ferrari’nin hem de Hublot’nun önem verdiği inovasyon ve gelişmişlik, Big Bang Ferrari, MP-05 LaFerrari ve Techframe’de bir araya geldi. İki marka arasındaki iş birliğinin ilk esin kaynağı, Big Bang Ferrari serilerinde yarış dünyası ve Formula 1’di. 2017’de ise Hublot ve Ferrari, Ferrari’nin 70. yıldönümünü kutlamak için özel olarak üretilen Techframe Ferrari Tourbillon Chronograph ile GT'yi tasarladılar. Bu yıl da markalar arasındaki iş birliği, her zaman için gelenek ve tekniği bir araya getiren bir yolculuk felsefesini tanımlayan GT dünyasında bir adım daha atıyor.

“Gran Turismo” terimi aynı zamanda sınırlı sayıda üretilen ve çok yüksek performansa sahip lüks araçlardan oluşan bir otomobil kategorisini de tanımlar. “Gran Turismo” otomobillere saygılarını göstermek amacıyla Hublot ve Ferrari bir kez daha bir ilke imza atarak estetik yaratıcılık ve mekanik inovasyon anlayışlarını GT'nin stil kodlarına paralel olarak hem geleneksel hem de modern bir saat mekaniği olan Classic Fusion’da birleştirdiler.

Diğer bir ilk; UNICO manüfaktür mekanizma 45 mm çapındaki bir Classic Fusion kasa içerisine yerleştirildi. Bu, 2018’de piyasaya sürülen, Hublot’nun kendi kronograf kalibrelerinin ikincisi (HUB1280). Dört patentle korunan, 4 Hz frekansa (28'800 A/h) ve kadran tarafından görülebilen bir kolonlu çarka sahip bu otomatik flyback kronograf mekanizması, özellikle 6,75 mm kalınlığı ve gündelik hayat için son derece kullanışlı bir özellik olan 3 günlük güç rezervi bulunuyor. Tamamıyla yeni bir model olan Classic Fusion Ferrari GT, üç farklı kasaya sahip: Titanyum (1.000 adetle sınırlı sayıda üretim), King Gold (500 adetle sınırlı sayıda üretim) ve 3D Carbon (500 adetle sınırlı sayıda üretim).

Comments


bottom of page