top of page

Eskiz Hali sergisi Galeri 5’te


Mühendislik alanındaki 30 yılı aşkın tecrübesiyle Türkiye’de ve dünyada büyük projelere elektrik ve mekanik taahhüt hizmetleri sunan Anel, sanata destek vermeye devam ediyor. Anel Grup’un sanat galerisi Galeri 5, 15 Ocak-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında 26 sanatçının eskizlerini bir araya getiren Eskiz Hali isimli grup sergisine ev sahipliği yapıyor

Her biri ayrı mühendislik yetkinliği gerektiren birçok başarılı projede yer alan Anel Grup’un desteklediği Galeri 5, bu kez Eskiz Hali sergisi ile 26 sanatçının eskizlerini bir araya getiriyor. Sergi, varılmış bir noktadan çok bitmemiş, yarım kalmış ya da vazgeçilmiş olana işaret ediyor.

Bir sanatçı için eserini bitirdiği an bir sona işaret eder. Aralarındaki bağ artık kopmuştur ve eser artık bir seremoniyle, sergiyle uğurlanıp kendi yolculuğuna çıkabilir. Sanatçının eskizleri, karalamaları ise hala ilişkide olduğu, anı gösteren, sürece şahitlik edenlerdir. Çok manidar bir şekilde bir sanatçının eskizlerinin sergilenmeye değer görüldüğü zaman da genelde ölümlerinden sonra gerçekleşen retrospektif sergileridir. Eskiz Hali sergisi henüz retrospektif yapmak için çok genç bu sanatçıların, kısa bir süreliğine, üretim süreçlerine, düşünme şekillerine, kafalarındaki seslere tanıklık ediyor.

Ahu Akgün, Eda Aslan, Levent Aygül, Ece Bal, Sena Başöz, Mehmet Dere, Aslı Dinç, Didem Erbaş, Burçak Gezeroğlu, Ekin Kano, Gizem Karakaş, Marc Lochner, Efe Meral, Romina Meriç, Lara Ögel, Erhan Özışıklı, Şevket Sönmez, Elif Süsler, Etem Şahin, Asuman Tanyaş, Tan Taşpolatoğlu, Ayça Telgeren, Defne Tesal, Zeynep Solakoğlu, Murat Yıldız ve Mustafa Kemal Yurttaş’ın eskizlerini bir araya getiren sergi 11 Mayıs tarihine kadar Galeri 5’te ziyaret edilebilir.

Comments


bottom of page