top of page

Duyuların Uyanışı serisi başladı


Capitol'ün çoğulcu ve bütünsel yaklaşımla dört başarılı sanatçıyı ağırlayacağı Duyuların Uyanışı isimli sergi serisi Dilan Bozyel'in 4 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek olan Paris – Beyrut: Mutluluk Hattı isimli sergisiyle başladı


Capitol bu sene, dünyanın farklı yerlerindeki farklı suretlerden, başarılı kadınların hikayelerine, teknoloji ve sanatın yarı gerçekliğinden mutluluğun rotasına kadar farklı duyuları uyandıran sergi serisi Duyuların Uyanışı'na ev sahipliği yapıyor. Seri kapsamındaki ilk sergi: Dilan Bozyel'in kitabıyla aynı ismi taşıyan sergisi: Paris-Beyrut: Mutluluk Hattı. Institut français’den sonra Capitol'de gerçekleşen sergi, yaşayacağı şehri, yaşamak istediği şehirleri fotoğraflayarak bulmaya çalışan fotoğrafçı Dilan Bozyel'in ilk rotası Paris ve Beyrut şehirlerine dair üretimlerini içeriyor.


İlki 12 Şubat Çarşamba günü Dilan Bozyel Paris – Beyrut: Mutluluk Hattı sergisi ile başlayan Duyuların Uyanışı sergi serisi, 4 Mart’ta Simay Bülbül’ ün Kapıları Aralayan Kadınlar'ı mercek altına alıyor. Mustafa Seven'in Nisan ayı boyunca Dünyanın Suretleri sergisi ile yer alacağı seri, Mayıs ayında ise akademisyen Banu İnanç Uyan Dur’un teknolojiyi sanatla birleştiren Yarı Gerçeklik sergisine ev sahipliği yapıyor.


Comments


bottom of page