top of page

British Council'den 80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye projesi

British Council Türkiye 80. yıldönümünü 80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye projesi ile kutluyor. Proje, British Council ile son 80 yılda yolları kesişen 80 kadının hikayesini bulmayı amaçlarken, her yaştan, bölgeden, ilgi ve meslek grubundan kadınları arıyor


1940 yılından bu yana Türkiye’de faaliyetlerini aralıksız sürdüren ve uluslararası fırsatların gerçeğe dönüşmesini hedefleyen British Council, bu sene Türkiye’deki 80.yılını kutluyor. Kapsayıcı toplumlar yaratmak için cinsiyet eşitliğinin ve kadınların güçlendirilmesinin önemine dikkat çeken British Council, tüm dünyanın zor zamanlardan geçtiği bu dönemde, umut ve heyecan yaratabilmek adına dijital bir yıldönümü kutlaması planlarken, Türkiye’deki 80.yılını kadınların hikayelerini toplayarak ve paylaşarak kutlamayı amaçlıyor.

Proje kapsamında, tüm seslerin çok kıymetli olduğuna inanan British Council, ister kütüphane üyesi, ister program katılımcısı ya da proje ortağı olarak bir şekilde yolları British Council'le kesişmiş kadınları ararken, katılımcılara British Council'le nasıl bir araya geldiklerini ve hayatlarındaki etkisini soruyor.


Bu bağlamda 80 kadının hikayelerine yer verecek olan British Council, katılımcı olmak isteyen tüm kadınlardan hikayelerini isterlerse fotoğrafları ile birlikte, 30 Haziran Salı gününe kadar sosyal medya hesaplarından #80Yıl80Kadın etiketiyle paylaşmalarını veya web sitesinde yer alan form aracılığıyla iletmelerini bekliyor.

Toplanan hikayelerin British Council Türkiye web sitesi üzerinden paylaşılacağı 80 Yıl, 80 Kadın, 80 Hikaye projesi hakkında detaylı bilgiye britishcouncil.org aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Kommentare


bottom of page