top of page

Borusan Contemporary, Contemporary Istanbul’da


Borusan Contemporary, 21 Aralık - 6 Ocak tarihleri arasında Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan bir seçki ile bu yıl 15’incisi çevrimiçi olarak düzenlenecek Contemporary Istanbul fuarında izleyiciyle buluşuyor. Seçkide, Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan farklı disiplinlerde üretilmiş on eser yer alıyor


Sarkis, Karanlığın Işığı, 2010


Özellikle medya sanatlarına, yani daha geniş anlamıyla, zaman, ışık, teknoloji, video, yazılım ve ötesiyle çalışan sanatçılara odaklanarak, İstanbul'da Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu'nu merkezine alan Borusan Contemporary, bu yıl sanal olarak 19-20 Aralık tarihleri arasında ön gösterimi yapılacak ve 21 Aralık-6 Ocak tarihleri arasında ise genel ziyarete açık olarak gerçekleştirilecek 15. Contemporary Istanbul sanat fuarının konuğu oluyor.


Borusan Contemporary’nin fuar kapsamında sunacağı seçkide teamLab’ın Su Taneciklerinin Evreni adlı yeni medya eseri, Sarkis’in Karanlığın Işığı yapıtı, Kathrin Stumreich’in Egemenlik yerleştirmesi, Ola Kolehmainen’ın Ayasofya yıl 537 III, Frank Thiel’in Perito Moreno #18 ve Boomoon’un Boğaz’da Balık Oyunu No. 6 başlıklı fotoğrafları, ve Choe U-Ram’ın Una Lumino Portentum adlı heykeli yer alırken; pentür kategorisinde Ian Davenport’un Akan Çizgiler: Koyu Kırmızı (Akış) ve Markus Linnenbrink’in Şuandanitibarenişleribirazdahaciddiyealmak isimli resimleri ile birlikte Ekrem Yalçındağ’ın Perili Köşk’ün sekizinci katında yer alan kulenin iç mekanına özgü ürettiği Ev Gibi 2 adlı çalışması ise ilk kez bu platformda izleyici ile buluşuyor.


Ekrem Yalçındağ, Ev Gibi 2, Fotoğraf: Özge Balkan


Bu sene çevrimiçi olarak düzenlenen 15. Contemporary Istanbul sanat fuarını ve fuar kapsamında sergilenen Borusan Contemporary özel seçkisini 21 Aralık-6 Ocak tarihleri arasında virtual.contemporaryistanbul.com adresi üzerinden ziyaret edilebilirsiniz.


Comments


bottom of page