top of page

Bireysel izolasyona değinen belgesel

Lara Kamhi, yurt içinde ve yurt dışında çeşitli festivallerde gösterilen Transparency of Being adlı deneysel belgesel filmini online platformlarda ücretsiz olarak erişime açtı! Gündelik hayat, teknolojik iletişim ve ulaşım platformlarının istilası ile tinsellik üzerine karşılaştırmalı gözlemlerden oluşan belgesel aynı zamanda bireysel izolasyona da değiniyor

10 yılı aşkın bir süredir sinema alanında üretim yapan sanatçı ve yönetmen Lara Kamhi, küresel COVID-19 salgını nedeniyle bugünlerde evlerine kapanan sanatseverler için Transparency of Being adlı belgesel filmini online olarak herkesin erişimine açtı.

Ses, mekâna özgü yerleştirme ve görsel anlatım üçlüsü üzerine çalışmalar gerçekleştiren sanatçı Lara Kamhi, çekimlerini 2017’de Japonya’da gerçekleştirdiği Transparency of Being belgeselinin çekimini, kurgusunu ve ses tasarımını da kendisi yaptı. Belgesel, gündelik hayat, teknolojik iletişim ve ulaşım platformlarının istilası ile tinsellik üzerine karşılaştırmalı gözlemlerden oluşuyor. Belgesel, YouTube ve Vimeo üzerinden izlenebilir.


Medya sanatı ve deneysel sinema pratiğini yurt içi ve yurt dışı sergilerde, festivallerde, kamusal alanlarda ve müzelerde sergilemeye devam eden Lara Kamhi, yeni sinematik projeleri üzerinde çalışmayı da sürdürüyor.


Comments


bottom of page