top of page

Baksı Müzesi'nde yaz

Ütopya Atölyeleri yerelliği ve doğanı hedefleyen bir alternatif eğitim modeli başlatıyor. Bu yıl deprem bölgesindeki öğrencilere öncelik tanıyarak yüksek lisans öğrencilerini odağına alan program Temmuz ve Ağustos aylarına Baksı Müzesi'nde yer alacak

Baksı Müzesi, Fotoğraf: Elif Kahveci


Baksı Müzesi Temmuz ve Ağustos aylarında Baksı’nın doğa ile dost atmosferi içinde düşünmek, tasarlamak, farkındalık yaratmak ve geleceği düşlemek için, sanatçılar ve sanatseverleri Ütopya Atölyeleri’nde bir araya getiriyor. Bu sene üniversitelerin yüksek lisans öğrencilerine burslu katılım olanağı sağlanıyor. Bu yöntemler üniversite eğitimine farklı deneyim katmayı amaçlıyor. Yaz döneminde, Baksı Müzesi ’nin yeşerdiği topraklarda bölgenin kendine özgü kültürü ve çağdaş sanatların birlikteliğiyle Ütopya Atölyeleri başlıyor.

Temmuz-Ağustos ayları arasında birer haftalık dönemler içerisinde gerçekleşecek programda Osman Dinç, Nancy Atakan, Gülçin Aksoy, Horasan, Çağrı Saray ile sanat atölyeleri, Cabir Çobanoğlu ve Mehmet Kavukçu ile doğa ile buluşmamızı sağlayan ve doğayla birlikte yaratma ortamı sunan atölyeler ve yine pek çok yerel aktivite gerçekleştirilecektir.


 

Sanatçı Atölyeleri

2 Temmuz - 7 Temmuz: Osman Dinç 9 Temmuz - 14 Temmuz: Horasan 16 Temmuz - 21 Temmuz: Çağrı Saray

23 Temmuz - 28 Temmuz: Gülçin Aksoy 30 Temmuz - 4 Ağustos: Nancy Atakan


Bağımsız Atölyeler

16 Temmuz - 21 Temmuz: Mehmet Kavukçu

23 Temmuz - 28 Temmuz: Cabir Çobanoğlu

 

Comments


bottom of page