top of page

5. Audemars Piguet Art Commission

5. Audemars Piguet Art Commission kapsamında Hong Konglu sanatçı Phoebe Hui'nin The Moon is Leaving Us adlı eserinin yerleştirmesi tamamlandıPhoebe Hui, Selenite, The Moon is Leaving Us, 2021, yerleştirmeThe Moon is Leaving Us adlı büyük ölçekli, alana özgü üretilmiş olan yerleştirme, Phoebe Hui tarafından konuk küratör Ying Kwok ile birlikte tasarlandı ve Audemars Piguet Contemporary küratörü Audrey Teichmann'ın desteğiyle gerçekleştirildi. Yerleştirme Tai Kwun, Centre for Heritage and Arts’ın Duplex Studio’sunda 25 Nisan - 23 Mayıs 2021 tarihleri arasında görülebilecek.


Hui, Ay üzerine yaptığı tarihi ve çağdaş gözlemleri aracılığıyla, onunla olan ilişkimizi yeniden inceliyor ve çağdaş sanat yoluyla bilime yeni bakış açıları edinmeyi araştırıyor. The Moon is Leaving Us COVID-19 nedeniyle 23 Mayıs 2021'e kadar yalnızca davet üzerine görüntülenebilecek. Yerleştirme bunun yanı sıra sanal sergi turları ve dijital küratör gezintileri aracılığıyla deneyimlenebilecek.


Tai Kwun'daki birkaç odaya yayılan, büyük ölçekli yerleştirme ana olarak iki büyük sanat eserinden oluşuyor: Adını Herbert George Wells'in bilimsel romanı “The First Men in the Moon”dan alan Selenite; ve Yunanca “Ay” anlamına gelen Selena.Phoebe Hui, Selenite, The Moon is Leaving Us, 2021, yerleştirmeSelenite, parabolik bir şekilde düzenlenmiş 48 mekanik kola sahip bir yerleştirme. Her bir kola yapıştırılmış ekranların üzerinde Ay’ın tarihi çizimlerinden, NASA'nın görsellerine ve diğer çevrimiçi açık kaynaklı verilere kadar uzanan görüntüler yansıtılıyor.


Phoebe Hui, Selena, The Moon is Leaving Us, 2021, yerleştirmeHui tarafından programlanan ve Ay'ın hem görünen hem de görünmeyen taraflarının benzersiz mürekkep çizimlerini üreten el yapımı bir makine olan Selena, yerleştirmenin gelişimi boyunca kullanılan diğer nesnelerle birlikte sanatçının Araştırma Odasında yer alıyor.“Umarım yerleştirme, izleyiciler için Ay ile ilişkileri üzerine meditasyon yapma şansı yaratır. Tai Kwun'da işgal ettiğimiz alanı, izleyicilerin evrenimizle ilişkilerini keşfetmeleri, düşünmeleri, inşa etmeleri veya yeniden inşa etmeleri için kentsel bir sığınağa dönüştürmeyi hedefledim."

Phoebe Hui

Çağdaş Sanatçı


Phoebe Hui, The Moon is Leaving Us kapsamında üretilmiş bir resmin detay görüntüsü, 2021The Moon Is Leaving Us, arabuluculuk sorusunu derinlemesine araştırıyor: İnsan yapımı aletler çevremizde görebildiğimiz ve göremediğimizi keşfetmemize nasıl yardımcı olabilir? Yerleştirme, bu görünmez dünyayla diyalog kurmamızı sağlıyor. "


Audrey Teichmann

Küratör, Audemars Piguet Contemporary


bottom of page