top of page

17. İstanbul Bienali sergileri ertelendi

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, bu yıl Ute Meta Bauer, Amar Kanwar ve David Teh küratörlüğünde gerçekleştirilmesi planlanan 17. İstanbul Bienali sergileri, 17 Eylül - 20 Kasım 2022 tarihlerine ertelendi


Tasarım: Emre Çıkınoğlu, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)

Pandemi ve hayatı altüst eden sonuçları, 17. İstanbul Bienali’ni, bienalin küratörlerini ve katılımcılarını etkilemeye devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), küratörler Ute Meta Bauer, Amar Kanwar, David Teh ile tüm paydaş ve katılımcılarla birlikte, yaşadığımız sağlık krizinin dünyanın dört bir yanında sürdüğünü ve önümüzdeki ayların belirsizliğini koruduğunu göz önünde bulundurarak, sergileri erteleme kararı aldı.


17. İstanbul Bienali küratöryel ekibi, soldan sağa: Ute Meta Bauer (Fotoğraf: C. Fenzi, 2019), Aman Kanwar (Fotoğraf: Monica Tiwari), David Teh (Fotoğraf: Alex Davies)

17. İstanbul Bienali kapsamında fiziksel mekânlarda düzenlenecek sergiler ve buluşmalar 2022 Eylül ayında gerçekleştirilecek. 2021 yılı boyunca bienalin küratoryal yaklaşımı çerçevesinde bir dizi proje ise yürütülmeye devam edecek.

Commentaires


bottom of page