BİFO ile bir Türkiye prömiyeri

05.02.2018

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası (BİFO) Krzysztof Penderecki’nin Trompet Konçertinosu’nun ülkemizdeki ilk seslendirilişini gerçekleştirecek. 8 Şubat Perşembe akşamı düzenlenecek konserde Gürer Aykal yönetimindeki BİFO, trompet sanatçısı Gábor Boldoczki ve soprano Burcu Hancı’ya eşlik edecek

 

 BİFO, Fotoğraf: Özge Balkan

 

20. yüzyılın ikinci yarısından itibaren gündem belirleyen yapıtlarıyla kendi ekolünü yaratan Krzysztof Penderecki’nin dünya prömiyeri 2015 yılında yapılan Trompet Konçertinosu’nun ilk seslendirilişi 8 Şubat 2018 Perşembe akşamı BİFO ile Bir Prömiyer konserinde gerçekleştirilecek. 

 

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın (BİFO) her sezon birbirinden özel yapıtları repertuvarına eklemesine vesile olan prömiyerler dizisi kapsamındaki konser, bestecilere ve esin kaynaklarına saygıyla oluşturulmuş özel bir program içeriyor. Konser, Alban Berg’in İlk Dönemden Yedi Şarkısı ile başlayacak ve ülkemizin umut vadeden şan sanatçılarından biri olan Burcu Hancı sahnede olacak. Prömiyerde ise trompetin dünyaca ünlü yıldızı Gábor Boldoczki’yi izleme fırsatı bulacağız. Çağdaş repertuvara olduğu kadar barok ve klasik döneme olan hâkimiyetiyle ilgiyle izlenen Boldoczki, bu konserde Mozart’ın Mi bemol Majör Konçerto’sunu da seslendirecek.

 

Ayrıntılı bilgi için: borusansanat.com

 

Program

 

BİFO ile bir prömiyer

 

8 Şubat 2018 Perşembe, 20.00, İstanbul Lütfi Kırdar ICEC

 

Gürer Aykal, Şef

 

Burcu Hancı, Soprano
Gabor Boldoczki, Trompet

 

Şostakoviç, 9. Senfoni, Mi bemol Majör, Op. 70
Mozart, Korno Konçertosu No. 4, Mi bemol Majör, KV 495
Penderecki, Trompet Konçertinosu*
Berg, İlk Dönemden Yedi Şarkı

 

Türkiye prömiyeri

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

All rights reserved. Unlimited Publications.

Meşrutiyet Caddesi No: 67 Kat: 1 Beyoğlu İstanbul Turkey

Follow us

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon