Nil Yalter | Prix AWARE 2018 üstün yetenek ödülüne layık görüldü

27.01.2018

Nil Yalter, Vera Molnár’la birlikte AWARE 2018 kapsamında kariyerinde 30 yılı aşkın sanatçılara verilen üstün yetenek ödülüne layık görüldü 

 

 

Yalter'in sanatçı Vera Molnár’la paylaştığı ödüle aday gösterilen tüm sanatçıların eserleri Ulusal Arşivler binasında gerçekleştirilecek sergide izleyici ile buluşacak. Bu yılki jüri üyeleri; Alfred Pacquement (musée national d'Art moderne - Centre Pompidou eski direktörü ve baş küratörü), Stijn Huijts (Bonnefantenmuseum, Maastricht direktörü), Dominique Guyot (koleksiyoner), Camille Morineau (Monnaie de Paris, koleksiyon ve sergiler direktörü, AWARE eş kurucusu ve yönetim kurulu üyesi), Frances Morris (Tate Modern, Londra direktörü) ve Floriane de Saint Pierre (koleksiyoner).

 

AWARE (Kadın Sanatçılar Araştırmaları ve Sergileri Arşivi) 2014 yılında sanat tarihçisi ve kadın sanatçılar tarihi uzmanı Camille Morineau tarafından kurulmuş, kar amacı gütmeyen bir organizasyondur. Organizasyonun amacı 20. yüzyıl kadın sanatçıları üzerine bilgi oluşturmak, derlemek ve yayılımını sağlamaktır.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Please reload

All rights reserved. Unlimited Publications.

Meşrutiyet Caddesi No: 67 Kat: 1 Beyoğlu İstanbul Turkey

Follow us

  • Black Instagram Icon
  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon