top of page

Renkli Türkiye

Türkiye’nin duayen fotoğrafçılarından İzzet Keribar’ın Renkli Türkiye başlıklı kitabı Mehmet Kurukahveci Kültür Merkezi’nin katkılarıyla yayımlandı
İzzet Keribar’ın yeni kitabı Renkli Türkiye sanatçının son 20 yılda çektiği fotoğraflardan bir seçki sunuyor. Seçkide, ülkenin çeşitli bölgelerinde farklı mevsimlerde çekilmiş fotoğrafların yanı sıra, arkeolojik ve mimari değerlerin öne çıktığı, şehir görüntüleriyle birlikte yöre insanının bir araya geldiği kareler yer alıyor. Yıllardır çektiği fotoğraflarla Türkiye’nin görsel belleğini kayıt altına alan sanatçının son kitabı da koleksiyon değerine sahip önemli bir arşiv niteliği taşıyor.


Gerek ulusal, gerekse uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok ödül sahibi olan Keribar, yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda kişisel fotoğraf sergisi ve dia gösterisi gerçekleştirdi. Bugüne dek birçok kitabı yayımlanan sanatçı, 1985 yılında Uluslararası Fotoğraf Federasyonu tarafından A.FIAP (Sanatçı), 1988 yılında da E.FIAP (Ekselans) ünvanlarının sahibi oldu. 2012 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Büyük Sanat Ödülü’ne, 2018 yılında da Cumhurbaşkanlığı Büyük Kültür ve Sanat Ödülü’ne layık görüldü. İzzet Keribar’ın dünyanın pek çok ülkesinde çektiği, hem dia hem de dijital ortamdaki çalışmaları, ülkemizin görsel belleğine ilişkin en önemli arşivlerden birini oluşturuyor. 

216 sayfa

ISBN 978-605-6922-30-5

Türkçe ve İngilizce

Sert kapak

29×29 cm

Basım yılı 2019

Comentários


bottom of page