top of page

radyo boğaziçi Müzik Ödülleri için çalışmalar başladı

20 yılı aşkın süredir yayın hayatına devam eden radyo boğaziçi'nin bu sene 17.sini düzenlediği Müzik Ödülleri Töreni için 8 Nisan 2020'de başlayan oylamalar yaz aylarına kadar devam ediyor


Federico Hurtado, Canción Rota, 2011


1992’de yayın hayatına başlayan ve yoğun bir çalışma sürecinden sonra, 1 Mart 2019 – 29 Şubat 2020 tarihleri arasında çıkan bütün albüm, single ve EP’leri dinleyip; güncel blog sitelerini, podcastleri, radyo programlarını ve festivalleri inceleyen radyo boğaziçi ekibi, 17. radyo boğaziçi Müzik Ödülleri adaylarını belirledi.

Bu yıl ilk kez kendi web siteleri üzerinden gerçekleştirecekleri oylamaya, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin yanı sıra tüm Türkiye’den katılımcıları da bekleyen ekip, yaz aylarına kadar devam edecek oylama sürecinin ardından kazanan isimleri belirleyerek, kamuoyuna duyurmayı planlıyor. Ödüllerin, kazanan isimler ve öğrencilerin katılımıyla Boğaziçi Üniversitesi BÜMED Üst Bahçe’de takdim edilmesi planlanırken, kazanan isimlerin sürpriz canlı performansları da törende gerçekleşecek etkinlikler arasında yer alacak.


Geçtiğimiz yıllarda Sertab Erener, Sıla, Kenan Doğulu, Ezhel, Göksel, Can Bonomo, Gülşen, Edis, Ceza, Mor ve Ötesi ve Okan Bayülgen gibi isimler ödül aldığı törende, Türkiye müzik sektöründeki başarılı isimlerin seçilmesi hedefleniyor.


22 farklı kategoride kazananların ödül sahibi olacağı Müzik Ödülleri Töreni, bugüne dek aday ve kazanan isimlerin, müzik camiasının önde gelen eleştirmenlerinin takdiri ve Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşiyor.


Bu yıl 17.si düzenlenen Müzik Ödülleri'nde oy kullanmak için, radyo boğaziçi'nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Comments


bottom of page